Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Game of Thrones panelinden notlar

San Diego Comic-Con Game of Thrones paneline katılan yapımcılar David Benioff ve D. B. Weiss, yönetmen Miguel Sapochnik ve oyuncular Liam Cunningham (Davos Seaworth), John Bradley-West (Samwell Tarly), Nathalie Emmanuel (Missandei), Isaac Hempstead Wright (Bran Stark), Conleth Hill (Varys), Faye Marsay (the Waif), Kristian Nairn (Hodor), Iwan Rheon (Ramsay Bolton) ve Sophie Turner (Sansa Stark)’ın konuşmalarından yoğun ilgi gören ana başlıklar şöyle:

 

1- Yeni sezon ne zaman?

Benioff 10 bölüm yerine yedi bölümden oluşacak olan yedinci ve yeni sezonun beklenenden daha geç yayınlanma nedeni olarak mevsimleri gösterdi. “Çekimlere başlamak için ağaçların yaprak dökmelerini bekliyoruz,” dedi. Kısa sezonun bünyede yaratacağı yoksunluk duygusunu gidermek için de diziyi en baştan başlayarak yeniden izlemeyi önerdi.

2- Kitap ve dizi ilişkisi

“George RR Martin’in hayal dünyasından çok uzaklaşmadığımızı umuyoruz,” dedi Benioff. “Kitaplar bitti, biz öne geçtik ama George’un yazacaklarının da bir kısmı bizim hikayeyle uyuşacaktır. Hem kitaplar hem dizi şaşırtıcı olur umarız.”

3- Ramsay’in kötülüğü

Iwan Rheon, bitmez tükenmez bir kötülükle dolu Ramsay’in en büyük motivasyonu olarak yaptığı her şeyden büyük zevk almasını gösterdi. Rheon’a göre çok kötü şartlarda yetişmiş olan zavallı Ramsay hayatı boyunca babasından göremediği sevgi ve takdiri arıyor. Sophie Turner bu laflara ağlama taklidi yaparak cevap verdi.

4- Ramsay’in ölümü

Sophie Turner, altıncı sezonun en heyecanlı sahnesi hangisiydi sorusuna “Ramsay’in ölüm sahnesi, %100,” cevabını verdi. “Beş sezon boyunca senaryo Sansa’yı buna, ilk cinayetine hazırladı. Geçen gün parktaydım biri ‘Hanedanın yok olacak, ailen yok olacak’ dedi, bana diyor sandım bir an, sahneden alıntı yapıyormuş. Çok iyi yazılmış bir sahneydi.” Iwan Rheon ise Turner’a “Senin tarafından öldürülmek şerefti,” demeyi ihmal etmedi.

5- Hodor meselesi

Benioff, “Üç-dört yıl önce George’la sohbet ederken, hikayenin nereye doğru gittiğini ve Hodor’un sonunu söyledi, çok şaşırdık ve heyecanlandık,” dedi. Kristian Nairn ise hayranların tepkisine çok şaşırmış: “ Sahne çok iyi yazılmıştı, iyi sonuçlar alacağımızı biliyordum ama böyle bir duygu seli beklemiyordum,” dedi. Salonu dolduran hayranlardan itiraz sesi yükselince de “Ağlatacaksınız beni!” diye ekledi.

6- İzleyici travması

Liam Cunningham, Benioff ve Weiss için “Kiminle çalışmaktan zevk aldıysam hepsini öldürdüler,” dedi. Shireen’in ölümünü senaryoda okuduğunda ağzı açık kalmış. Hatıra olarak aldığı tahta oyuncağı kızına vermiş, bölümü izlerken yanında bulunsun diye. “Kızım koltukta dertop olmuş dizideki manevi kızımın yanarak ölümünü izliyordu perişan halde, elinde de setten çaldığım tahta geyik vardı. Kendimi dünyanın en kötü babası gibi hissettim.”

7- Teorik bir ölüm

Samwell Tarly’nin tatlışlığı acaba kısa sürede ölecek olmasına mı işaret ediyor? Peki onu canlandıran John Bradley West nasıl ölmesini ister Sam’in? Bradley-West, kütüphanede, kalın bir kitaba uzanırken devrilivermesini düşünürmüş Sam’in: “Kendi ağırlığının farkında değil, rafa uzanırken geriye düşüyor. Şu şiirsel adalete bakın. Onu öldüren savaş değil, kitaplar olacak.”

8- Kadın-gücü rüya takımı

Missandei’nin geleceğiyle ilgili Emmanuel epey heyecanlı: “Daenerys’e ve kendisine inanıyor Missandei,” diyor. “Bu iki kadın birbirlerine saygı duyuyor ve birbirlerini güçlendiriyor. Sağlam bir dostlukları, iyi bir ilişkileri var. Bu kadın gücünü sürdüreceklerini umuyorum.”

9- Stark kardeşler çekişmesi

“Sansa Jon’a niye Vadi Şövalyeleri’nden söz etmedi?” sorusuna Turner “Bu bilgiyi kendine saklamak istedi,” cevabını verdi. “Jon’un KışYarı’nı ve Kuzey’i idare edebilecek kapasitede olduğuna inanmıyor Sansa. Kendi zekasının, bilgisinin ve donanımının onda olmadığını düşünüyor.” Ahlakından şüphesi yokmuş Jon’un  ama bunun ne kadar yararlı olacağından emin değilmiş.

10- O Waif Arya mı?

Faye Marsay fanların da ısrarlı olduğu bir teoriye, Arya ile Waif'in aynı kişi olduğuna değindi. Fakat kendisi Arya’nın Arya olduğuna, bunun onun hikayesi olduğuna inanıyor ve çok iyi yazılmış olduğunu düşünüyor. Benioff ve Weiss ise belki bir şey açık ederler diye kendilerine dönen kafalara poker suratlarıyla karşılık verdi.

11- Jon’un anne babası

Jon Snow’un gerçek anne babasını öğrendikten sonra Bran ne yapacak? Isaac Hempstead Wright diyor ki, “Bran, bu bilginin kendisine belli bir nedenle verildiğini biliyor. Bir şekilde Jon’a da söyleyecektir ama Jon ne yapar bilmem.”

12- Tahta kim oturacak?

Panele katılan gruptan bazıları, demir tahta kimin oturacağı konusunda tahminlerde bulundu. Cunningham, Gece Kralı’nı bacağını demir tahtın kolçağına atmış Havana pürosu içerken görebiliyormuş. Sophie Turner da tahta Serçe Parmak’ı yakıştırıyor. İtiraz edenlere gayet eğlenceli ve sadistçe bir son olacağını söyledi. Hempstead Wright “Stark rüya takımı tahtta, kenarda da bir ağaçla Bran oturacak,” derken Iwan Rheon’un bambaşka bir fikri var: “Tahtı eritin gitsin, demokrasi gelsin.”

 

Kaynak: www.hbo.com

YORUMLAR
DİĞER HABERLER