Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Kısmetse Olur'da dizi karakterleri

Aşk-ı Memnu Adnan Ziyagil

Kısmetse Olur: Aşkın Gücü’nde yaşlı bir kadın düşkünü olmasa da  orijinal Kısmetse Olur fanları bilir ki ilk yarışmanın Murat abisi vazgeçilmeziydi. İşte aynı onun gibi iyi ve babaç gibi görünen ancak kardeşim dediği her genç kızı sapık sapık süzen, hareketli bir gece hayatı olan hali vakti yerinde bir olgun adam, özellikle de yaralı hikayesi ile insanları etkileyecek Adnan Bey kesinlikle o evde olmalı. Adnan Bey’e ilerleyen bölümlerde dışarıdan isimsiz bir aşk mektubu da gelir üstelik. Kimin yolladığını da biliyoruz tabii ki, Matmazel!

 

Kavak Yelleri Aslı

Her Kısmetse Olur evine ahlaklı, düzgün, masum kız görünümünde ama aslında bir ona bir ona mavi boncuk dağıtan, özellikle arkadaşların arasını bozmayı çok seven bir kız gelir. O da tabii ki bu evde Kavak Yelleri Aslı. Aşırı büyük bir fan kitlesi olur, her hafta birinci olur ve “Evleneceğiz” diye girdiği evde kurduğu her ilişki sansasyonlarla biter. 

 

Camdaki Kız Hayri

Mesleğini ‘Yakın Koruma’ olarak tanımlayan bu yarışmacımız bıçkın halleri, “kadınımın yanında kuzu gibi olurum” tavrı, hak hukuktan bahsedip türlü türlü ahlaksızlık yapması ve tabii ki çekici tipi ile Hayri, Kısmetse Olur evinin vazgeçilmezi. “Kadın sakız çiğneyemez”, “kadın benim izin verdiğim gibi giyinir” locasının vazgeçilmezlerinden olan Hayri asla kimseye talip olmaz. Ona talip olanlara bir umut verir bir geri basar. Kız teslim olunca da manipülasyonla ilişkiyi toksik bir hale getirir. 

 

Yasak Elma Zehra Argun

Her Kısmetse Olur evinde bir tane babasının fabrikalarından bahseden zengin kız olur. Uzun zamandır ortalıklarda görünmeyen ünlü yazar Zehra Argun da tam olarak bu kişi. Geçirdiği pek çok bunalım ve psikolojik tedaviden sonra Kısmetse Olur evinde önce kızlar ondan ayrıcalıkları yüzünden nefret ederler. Ancak Zehra kolay arkadaş olunabilen bir kız olduğu için evde ilk önyargılardan sonra dostluklar kurar. Bu dostluklar Zehra’nın yarışmada taliplerinden çok arkadaş ilişkileri ile var olmasını sağlar ve bu arkadaşlıklar büyük kavgalarla kaotik olarak biter.

 

Yargı Eren Komiser

Yargı’da artık nedense kendisinin asla bir kadın partneri olmamasından sıkılan Eren soluğu Kısmetse Olur’da alır. Evin düzgün ağır abilerinin yanında yerini alır. Kendisine gelen taliplere karşı dürüst ve iyi niyetli yaklaşır. Kadınlara güven verir. Ancak talihsiz bir bekar olduğu için asla işler istediği gibi gitmez. Yola çıktığı partnerlerinin hep bir falsosu olur. Eren komiser bu kadar düzgün bir insan olmasına rağmen yine bekar kalır. Sahi gerçekten neden Eren Komiser’in hiç flörtü yok dizide?

 

Kızılcık Şerbeti Nursema

Neden hiçbir Kısmetse Olur’da başörtülü bir yarışmacı yok bilmiyorum ama artık ailesinin baskısına karşı sabrı kalmayan Nursema bir ilk olarak yarışmaya katılır. Katı mizacı, evdeki kızları asla beğenmemesi, damatlar evindeki erkekleri hafif bulması ile haftalar geçtikçe gözde gelin adaylarından biri olur. Nursema evin paylaşılamayan yarışmacılarındandır. Gördüğü ilgi ve başörtülü fanlarının desteği ile bir süre sonra o da rahatlar ve gerçek kişiliğini ortaya çıkarır. Nursema ilerleyen haftalarda onun için eve gelen mahalle delikanlısı muhafazakar damat adayı Doğduğun Ev Kaderindir’den Mehdi ile finale oynayan çiftlerden olur.

 

Adını Feriha Koydum Koray

Her evin modern, melankolik, durumu yerinde gözde bekar bir erkek damat adayı olur. Bu ideal yarışmacı kıro seven kızların radarında olmaz ama ben bunla takılırım diyenlerin markajına girer. Zavallı Koray onu kafalayan varotik bir kızla aşırı derin bir aşk yaşar. Kadınının kendisine mecbur olduğunu düşünür çünkü o çok iyidir. İşte bu yüzden de hep gafil avlanır. Evin kıro “ADAM” erkekleri ile önce anlaşamasa da sonradan onlarla da kanka olur ve bu erkekler ilişkisi yönünde onu hep yanlış yönlendirir.

 

Yaprak Dökümü Leyla Tekin

Evin olaylı geçmişli, bu sefer mutluluğu bulabileceğine inanan, paragöz ama asla esas konu o değilmiş gibi gösteren, başından bir evlilik geçmiş ve kızına bakmak zorunda olan gelin adayı kontenjanında da tabii ki Leyla Tekin var. Her şeyin çok güzel olacağı ve yaşadıklarına rağmen hayata karşı taşıdığı umut onu burda yine aşk maceralarına yönlendirmiştir. “Bir kızım var adı Ahu, beni seven önce onu kabul edecek”, girişi ve babasız kız büyütmekle ilgili uzun uzun vtr’lerden sonra bir gün ismini vermek istemeyen bir izleyici (Ferhunde), Leyla ve aile ile ilgili gerçekleri yarışmaya telefonla bağlanarak anlatır. Abisinin dolandırıcılığı, kardeşinin kocasıyla kaçması, kendisinin eski kocasının metresi olması ortaya çıkınca Leyla sinir krizi geçirir. Birkaç gün sonra yarışmaya döner ama ne yazık ki final umudu kalmamıştır. 

 

Sadakatsiz Volkan

Volkan’sız Kısmetse Olur evi olur mu hiç? Aynı Tankut gibi Volkan’ın da ilerleyen bölümlerde evli olduğu ortaya çıkar, ancak o ana gelene kadar ekranlarda aynı Volki Tolki gibi aşırı romantik, aşırı gözü kara bir aşk yaşar. Kendisi için eve katılan yarışmacılar mı dersin, arası bozulan arkadaşlar mı dersin, bir sürü reyting garanti içerikten sonra Volkan’ın evli olduğunu bir gün öğreniriz. Umarım Volkan, Leyla ile bir yola çıkmaz da kıza bir darbe daha olmaz. Ya da bilmiyorum Doktor Nazmi’nin intikamı çıkar belki?

 

O Kız Sitare

Her gelinler evinin bir tane ortalık karıştıran ikinci baharını yaşamaya gelmişi olur. Sitare de bu evin genç kızlarının hayatını karartacak, yönlendirmeleri ile onların başına işler açacak sevimli görünen fettan ablası kesinlikle. Üstelik Kısmetse Olur’da onun için mükemmel bir aday var: Adnan Ziyagil. Gerçi Adnan Bey için yaşı tutmuyor ama adam halk önünde itici olmamak için Sitare ile bir yola çıkabilir. Sitare kızların hayatıyla oyuncak gibi oynarken maksimum üç haftaya evin kötüsü (reality şovlarda prodüksiyon hemen bir “evin kötüsü” seçer) olduğu ortaya çıkar ve halk onu hiç sevmese de oyları hep çok yüksek olduğu için neredeyse sona kadar evde kalır. Bir ilişki içinde inandırıcılığı olmadığı için de final çiftler arasında geçsin diye bu kötü finalden bir ya da iki hafta önce elenir. Çünkü o gittikten sonra evdekilerin birbirine düşmesi gerekmektedir.

 

Gecenin Ucunda Cihangir

Her Kısmetse Olur evine bir tane abidik gubidik enerji, yogi, egzotik giyimli, böyle kadınların aklını çeşitli değişik kanallarda karıştıracak bir tane erkek gerekir. Bu evin bu çeşidi de Gecenin Ucunda Cihangir. Bu tipin en önemli dilemması yakışıklıdır ama bu gösterdiği imajı çok prototiptir. Ama şöyle bir özelliği vardır bu tip gerçekten aşk yaşamaya da müsaittir. İlerleyen bölümlerde de ADAM loncası tarafından eğitilir ve bir Türk kızını mutlu edebilecek hale gelir.

 

Fatmagül’ün Suçu Ne? Ebe Nine

Kısmetse Olur evinde biliyorsunuz ikinci baharını yaşamaya gelenlerde de aynı bir tantana, ayrı bir dramaturji döner. Sitare’nin tam karşısına gerçekten mutluluğu bulmaya gelmiş, iyi ve ağırbaşlı Ebe Nine’yi koyarsak ise bu dramaturji harika olur. Ebe Nine de yaşına uygun olduğu için Adnan Bey’e taliptir. Ancak tabii Adnan Bey’in gözü çıtı pıtılarda olduğu için Ebe Nine’yi hüzün bekler. Ebe Nine evin iyi ablası gibi görünse de zaman geçtikçe onun histerik, gözyaşıyla ve hıçkırıkla bezeli sinir krizleri ortaya çıkar. Muhtemelen alkoliktir. Evdekiler Ebe Nine elendikten sonra onun için alkolikti der. Ebe Nine de sarhoş bir şekilde alkolik olmadığını, sabah namazını kılıp yattığını söyleyen bir story dizisi paylaşır. 

 

Kuzey Güney Kuzey Tekinoğlu & Simay Canaş

Eğer Kısmetse Olur bir diziye karşılık gelseydi bu kesinlikle Kuzey Güney olurdu. Köşe kapmaca aşk oyunları, bir onunla bir bununla sevgili olmalar, varotik erkek düşkünü kızlar ve ADAM loncasının ta kendisi Kuzey, MILF Gülten hanım, histerik zengin kız Banu derken derken bu eve en uygun iki isim de bu diziden çıkıyor. “Başka bir hayatta en güzel halinle…” derken ünlü müzik grubu Kuzey ve Simay’ı kastetmiş olabiilir. İlk seçenek, geçmişte yaşananlar hiç olmamış gibi yapıcaz ve bu ikili yine birbirine düşüp, evin en fırtınalı aşkını yaşayacaklar. Kuzey, Simay’ın tavırlarını hafif bulacak ve onu sürekli istediği gibi bir kadın olmaya zorlayacak yani Simay “hal ve hareketlerine dikkat edecek”. Simay maddi durumu iyi bir koca ararken Kuzey’in sahipleniliciğine düşecek maddi sorunlar ortaya çıkacak ama adamın ağzından “Seni seviyorum” asla çıkmadığı için aşkından ölecek ve Kuzey ne isterse yapacak. Bu sırada Simay evi karıştıracak bütün kızlarla kaotik kavgalar edecek, Kuzey’e gelen taliplere fiziksel temastan ihtar falan alacak… Ya da dizide yaşananların üzerine bu ikisi eve gelecekler ve bir süre birbirlerini tanımıyor gibi yapacaklar. Sonra eskiden evli oldukları ortaya çıkacak ve kaos. Simay, Kuzey baskısı olmadığı için evi daha iyi karıştırabilecek ve muhtemelen ebe nine Koray’ı kafeslemiş olacak. Ama sonra çat diye Simay’ın striptiz kulübündeki görüntüleri ortaya çıkacak ve Simay bir şekilde Türk örf ve adetlerine uygun olmadığı için evden gidecek… Giderken boşanmalarının sebebinin Kuzey’in abisinin nişanlısına olan aşkı olduğu bombasını patlatırsa bir sonraki hafta da eve Cemre Kuzey’e gelin adayı olarak katılır ve onlar yeniden başlarlar…

 

İlerleyen bölümlerde…

İdeal gelin adayı olarak finale oynayacak Yalı Çapkını Suna, tavlama ustası ve şişman keko erkek cazibesi ile Avrupa Yakası Volkan, Adnan Bey’e talip olarak gelen Kuzey Güney Gülten (Meslek: Güzellik Salonu var), Tek ve gerçek MILF Çocuklar Duymasın Meltem, ADAM loncasından eksilmeler olunca devreye girecek olan Bodrum Masalı Kelebek, Pilates Eğitmeni statüsünde diğer kızlardan ayrı bir aurası olduğunu öne süren Ufak Tefek Cinayetler Burcu… Bu liste daha uzar ve lütfen siz de eklemek istediklerinizi aşağıya yazın!        

YORUMLAR
DİĞER HABERLER