Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
“Bu kavga bir hayırsız düş…”
Sezon: 2 Bölüm: 38

Ayşegül, ponçiğim, Mualla Gürses’i google’mak aklına geliyor da, kim geldi diye kapı deliğinden bakmak aklına gelmiyor öyle mi? Anladım canım, dönücem ben sana, hıhı oldu. ‘Kim O Ki Abi’miz bulmuş ablacım bunu, adam oturmuş, düşünmüş, icat etmiş neden kullanmazsın? Taşkafa gelmese nasıl çıkacaktın acaba işin içinden? Şiddet konusuyla ilgili fikrimi geçen hafta belirtmiştim, kopyala yapıştır yaptım varsayın. Ve fakat kadına, insana kalkan ellere, inen yumruklara, kötü insanlar üzerinde kullanıldığında zinhar karşı değilim. “Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdirden anlamayanın hakkı kötektir,” demiş Ziya Paşa. Harika demiş. Taşkafa tokatları birer ikişer geçirirken içimin yağları eridi şahsen. Bir işe yaradı mı? Yaramadı. Bir papatya pek çok yarayı sarabilir ancak şiddeti saracak gücün, papatyada bile olması mümkün değil. Ah Ümran Hanım ah! Değişir umuduyla hiçbir insana yaklaşmayacaksın, kimse değişmez. Kimsenin kimseyi değiştirmeye gücü yetmez. O affedişi yapmayacaktın.

10-9-8-7-6-5-4-3-2-1-0. OHAAAAAA ÖLMEMİŞ LANNNN!! Hepimizin ortak tepkisi buydu, yanılıyor muyum? Çok çok sevindim, çünkü Özkan Uğur diziye apayrı bir hava kattı geldiğinden beri. Gitseydi, gerçekten çok üzülürdüm. Adil’in suçunu kabul edip, cezası neyse çekeceğini hiiiiç sanmadığımdan dışınn dışınnn’lı sahneler bizi beklemekte. Buraya da bir merak unsuru.

Durup bir okudum, dağınık olmuş evet, tekrar affedin beni. Bu haftalık böyle olsun. Haftaya ekşınlı bir bölüm bekliyor bizi zanlımca. Göriciiiiz. Pamuk’u öldürdünüz ya, yazdım bunu bir kenara, unutursam kalbim kurusun. Bir ara protesto edeceğim onu, şu an duygu yoğunluğum çok fazla, hakkını vererek yapamam diye düşündüğümden yapmıyorum. Alacağınız olsun.

Sevilmek mi, sevmek mi? Düşünmeden sevilmek derim. Sevgi sevgiyi doğurur zira. Yeni yıl herkese kalbinden geçenlerden bir buket sunar umarım. Dünya’ya biraz aydınlık, biraz saygı, biraz sevgi getirir. Sezen’le başladık, Sezen’le bitsin bari: Ne para ne pul, ne iktidar ne de güç. Bu değil gerçek. Bu kavga bir hayırsız düş. Uyanır neslim... Sevilmeleri bol 2016’da görüşmek dileğiyle. Güzel günler, mutlu yıllar.

1 2 3 4
Buse Savaş
31/12/2015 11:53
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR