Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
İki kara düğün
Sezon: 2 Bölüm: 17
Bu mumların alevleri volkan olup Seyit ve Mürvet’i alır umarım.
 
Kurt Seyit ve Şura İstanbul’da dün akşam Şura ile birlikte hepimizin emeklerinin haram olduğu bir bölüm yayınlandı. Evet Kurt Seyit emeklerimiz boşunaymış, haram olsun Seyit! Mürvet’in boğazına dizil umarım! Sevgili Şura, hiç çekinme hemen o Fransız Adam ile yeni bir aşka yelken aç. Hem yakışıklı hem Petito gibi bikbikbik çeneli değil. Tina’nın Şura’ya yeni bir zengin koca bulma çabaları sanmıştım ben Parfüm Kralı’nın oğlu olduğunu duyunca kafa hareketlerinden ama acaba kendine mi istemişti Fransız’ı bilemedim. Sevgili Şura kap o Fransız’ı kap hemen kap. Bir Seyit Eminof değil ama yine de hoş adam. İçin alır yani. Hem Seyit’in sizi yemek yerken gördü diye attığı tripler neydi öyle? Kendisi Mürvet ile evlilik yolunda ama Şura kurusun! Oldu canım ya oldu!

Kızının mutsuzluğunu iple çekiyoruz Emine!
 
Mürvet şanssız bir şekilde asla hak etmediği bir aşkın ortasına düşmüş olabilir. Ama bu olanlar Emine’nin harika bir karakter olduğunu değiştirmiyor. Pera’ya adım atmamaya yemin olması ama iki çocuğunu da aynı gün orada evlendirmesi iyi denk geldi. Emine belasını Ayşe’den bulacak ama neyse. Ayşe’nin Güzide’nin mektup olaylarından umduğu çıkış yolu da nasıl ayağına dolandı anlatamam. Güzide’nin Ayşe yüzünden atların tekmeleriyle bebeğini düşürmesi efsanevi bir olaydı. Ali Dayının Kızı Ayşe bu sezon çok bomba bir karakter. Bayılıyorum kendisine. Ayşe’nin Seyit’in yengesi olması belki de Ayşe’nin Kurt Seyit’i kafesleme projesine yardımcı olabilir. Celil’im bu aralar çok dertli olsa da, Kurt Seyit ile Ayşe’nin durumuna dalga geçişi çok tatlıydı. Kurt Seyit de hemen dedi ya ‘’Çok gülen çok ağlarmış’’ oradaki Celil’in ‘’IMMM….’’ Tepkisi harikaydı ya. KSVŞİ da bonuslusu Celil! Petro’nun Parfüm Kralıyla tanışma hevesi ve onun genç olduğunu öğrendiğinde hemen Şura tehdidi yüzünden delirmesi kabak tadı verdi artık. Hem o konu da tamamen Seyit’in tarafındayım. Kurt Seyit seni çok seviyordu Petro, hainsin! Şimdi de Alya’nın hayatını alt üst ettin. Zavallı Alya nasıl üzüldü, Şura ve Petro’yu duyunca? Şura, Petro ve Tina’nınroomie olduğu evde gizlice kalmaları falan yazık oluyor Alya’ya. Arthur’un gelmesiyle Billy ile Petro’nun ittifakından haberdar olması iyi oldu ama biri artık şu Petro’nun ayağına çelme taksın. Hem Petro az biraz rahatlar. Ben o kadar dolap çevirsem kafam karışır, gerilirim yani.

Bence Ayşe daha güzel bir gelin olmuş.
 
Kurt Seyit Robin Hood’luğa özenmiş olabilir. Zenginden verip fakire dağıtıyor olabilir ama önce kendi hayatını düzene sokması gerektiğini unutmuş durumda. Bu bölüm Kurt Seyit’i desteklediğim tek yer Emine’nin Şura’ya metres demesine söyledikleriydi. Gerçekten kendi sıkışmış hayatları, sıkışmış algıları ile hadsiz insanlar başkalarını yargılama lüksünü kendilerinde bulurlar ve çok acıdır. Kurt Seyit ise içindeki bu harika adamı şimdi Mürvet’e hapsetmek üzere. Hatta kendisini kilitledi bile denilebilir artık.

Hak ettiğin aşkı Türk erkekleri veremiyor bebeğim. Seni de Bihter, Mira ve Yeşim Taşkıran’ın yanına alalım.
 
Mürvet mi Murka mı? Kurt mu hastalanmış, kim rüyalarında neler görmüş hiç umurumda değil. Ömrünüz boyunca Şura’nın gölgesi üzerinizde, ahı evinizde olacak. Kurt Seyit’in kurtluğu da Murka’nınmürüveti de uğursuz artık. İçkileri doldur Şura, bebeğim! Yarasın sana!
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR