Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Kurt Seyit ve Şura Gotham
Sezon: 2 Bölüm: 15
Şura’nın aşkı ikisine de yetebilir aslında.
 
Kurt Seyit ve Şura İstanbul yanlış anlaşılmalara müsait bir bölümle karşımızdaydı. Yanlış anlaşılmalardan kastım karakterlerin birbirlerini yanlış anlamaları değil, bize yönelik. Kurt Seyit bu sezon hepimizin kahramanı, onu reddemem. Kız tarafının burun kıvırdığı, bıçkın damat olarak Kurt Seyit, Şura’nın ailesini gözden çıkarabileceği kadar etkili ama Tina’nın da boşa konuşmadığını söylemeliyim. Kim olsa kardeşini sürekli acı çektiği bir aşkın içinden çekip kurtarmaya çalışır yani. Burada kalpleri ayıran kötü baldız değil. Normal bir kardeş. Şura ve Seyit’in artık ilişkilerine üçüncüleri katmamayı istemeleri çok güzel. Özellikle Seyit’in bunu dile getirmesi bu sezon Seyit’in sadece sıcak değil ılıman olduğunun da göstergesi bence. Bütün bölüm Şura gereksiz trip atmış gibi gözükebilir ama üzgünüm öyle değil. Evet Kurt Seyit güzel şeyler planlıyordu ama Şura’ya bu duygularının samimiyetine inandıracak güveni vermedi. Koşulsuz şartsız, herkese rağmen adamın yanında olduğuna inanmıyor Şura. Kurt Seyit ve Şura, televizyonda izlediğimiz o asla artık eskisi kadar etkili olmayan klişelerden uzak bir ilişki yaşıyorlar. Beraber eğleniyorlar, birbirlerini seviyorlar, kavga da ediyorlar her çift gibi ama ekranda görmeye alışık olmadığımız bir şekilde bunlar seks de yapıyorlar. Yani tam anlamıyla gerçek bir ilişki. E tabii bunun böyle olmasının en büyük sebebi Şura’nın Türk olmaması ama bu durumun sadece yabancı kadınlarla sınırlı olduğunu kim söyledi ki? Bu yüzden Kurt Seyit’e "Türk kızı, Türk kızı" diye abanmalar çok saçma. O saçma masaldan uyanmak lazım artık. Kurt Seyit eğer bütün kişiliğini geride bırakıp, Mürvet gibi bir kızla tam anlamıyla bir evlilik yapacağını sanıyorsa yanılıyor. Üzerine ölü toprağı serpilmiş, Şura’ylayken sadece hastaneye girdiğinde burnuna gelen ilaç kokusu Mürvet ile evlendiğinde bütün hayatına musallat olacak; kaçarı yok.

Sonuç olarak anlattığı hikayede kurtlar yememiş Mürvet’i?
 
Peki ya Mürvet ne durumda? Daha şimdiden çeşitli rüyalara dalmış durumda. Emine’nin kötülük dolu Pera gözlemlerini de hiç korkar, çekinir gibi değil, özenir gibi dinliyor. Mürvet eğer daldan dala olursa benden büyük artı kazanır ama sanmıyorum ben. Hep içinde tutup, asla cesur olamayacaklardan Mürvet. Annesiyle ilişkisi tek artısı çünkü ben kitaptan okur gibi anlattığı ve Seyit’in etkilendiği o sahneden de hiç haz almadım. Şura’nın nafaka peşindeki eski eş, Mürvet’in ise her derde derman dilsiz sığınak olması çok saçma. Evet Kurt Seyit, bir Eminof olabilir ama o evden çıkıp ilerlediğini es geçmemeliyiz. Şimdi geriye dönmek sadece Seyit’in başarısızlığı olacak. Şura da hayatlarımıza fazla gelen o insanlar gibi kalacak. Kurt Seyit’in çevresinin ona yüklemeye çalıştığı, Seyit’in çoktan geçtiği halde hala öyle olduğunu sandığı daracık hayatından taşan bir kadın Şura. Mürvet’in annesi Emine kesinlikle çok başka. O da fazla bir kadın. Görüldüğü gibi illa modernlik akıtmasına gerek yok. Alya’nın boşanmasına tepkisi ve onu Petro ile el ele görmesi, Ayşe ve oğlunun durumuna yorumları falan tam bomba. Sanki evlilik programında haftanın birincisi kaynanayı izler gibiyim. Yalan yok o cheap zevkleri özlemişim. Bir de Emine’ye Kurt Seyit’in annesi ve babası gibi kızamıyorum dar kafalılığı yüzünden. Onlar tam bir kibrin içindeydiler ama Emine’nin tarzı daha komik, ortamı hafifletmek için var gibi. Mürvet’e patlattığı tokatlar çok çirkindi ama ben sanki Emine’nin "Çocuklarıma zarar getirmedim.." sözünde biraz sanki geçmişte tecavüze uğramış olabileceğini hissettim. Orada öyle bir boş bakış vardı, öyle koyu bir boş bakış yani. Üstü açılacaktır kesin! Emine’nin Güzide-Celil aşkına yorumu ne olacak çok merak ediyorum. Güzide’nin hamile olabilceği kafa karıştırıcı ama Celil’i yakınında tutmak için oyunlar çevirmesi anlaşılabilir.

İşte yine bir gün çok kötüyüz!
 
Ve bu ciciş ikili.. Peşinen söylüyorum çok sıkıldım. Petro’nun oyunlarından da, yeni çıkan mücevher hırsızlıklarından da, laf ebeliklerinden de sıkıldım. Şimdi bir de Alya’ya Billy’yi öldürtecek. Postacı John’un oğlu Billy’yi! Petro’nun başarılı bir sunumu, hizmet ettiği çok güzel bir alanı var evet ama bu Batman kötüsü kötülükleri için uygun ortamda olduğunu sanmıyorum. Kurt Seyit, Batman ise; Celil-Robin, Güzide-Batgirl oluyor peki ya kötülerimiz? Billy (tabii ki empatiden uzak haliyle)-Joker, Petro(Kurt Seyit’in yakın arkadaşı olması ve ikiyüzlülüğü nedeniyle) Harvey Dent, Alya(daha delirmemiş olmasına rağmen Billy ile saplantılı durumları yüzünden)Harley Quinn, Rahmetli Barones Poison Ivy tabii ki ve Şura da aşk ve nefret arasında gidip geldiği Catwoman. Peki Penguin nerede? Aynı karanlık mizaç, aynı korkulu konuşma ve aynı hissedilen kalp sıcaklığı ile Emine, Penguin rolünde!

Kurt Seyit ve Şura İstanbul’da Petro’nun öldürdüğü herkes MedCezir’de tam tersi bir rolle karşımıza çıkıyor biliyorsunuz. Kötücül Barones, safoş gazeteci Deniz oldu, cesur Mişa aciz Sinan oldu ve rüya Osman da kabus Uzay’a dönüştü. Petro, Billy’yi öldürürse eğer belki Billy, bütün düğümleri çözecek bir Komiser olarak MedCezir’e katılır ha?
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR