Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Tansiyon yükseliyor
Sezon: 1 Bölüm: 14

Köstenceli’nin eşi Leyla’dan da bahsetmezsek olmaz. Kendisi aynı zamanda  ikinci bölümde ‘temizlenen’ Ömer’in de ablasıymış. İlginç bir kişilik belli ki. İlginç dememin sebebi de şu: 13. bölümde, işin başındaki patron kendisiymiş gibi duruyordu. Bu durum bölüm sonuna kadar devam etti ama 14. bölümde, nedense Umut Patron’un bir adamıymış gibi davrandı. Yani, onun halledilmesi için emir verdi, evet, ama öncesinde beraber çok güzel işler başaracağız havasındayken sanki zincirin bir altındaki kişiydi. Onu bu kararına ikna eden avukat da bir vefalı çıktı ki sormayın. Köstenceli Akın Işık’a karşı sevgisinde ötürü “Sarp’ı da temizleyelim,” dedi. Hiç acaba mı diye düşünmedi. Ne idüğü belirsiz Alyanak’a inandı. Haydi, tamam o kadar da yalan olamaz, kocaman laflar etti. Ama Alyanak denen adamın bütün hayatı yalan! ‘Ne kadarı doğrudur’ diye insan merak etmez mi?

Ve bütün bunların sonunda, grubun ilk ölüme yaklaşanı Yusuf Müdür oldu. Kendisine dargın olan Sarp’ın bir işler peşinde olduğunu anlayınca hemen uyarmak istedi. Üstüne, Sarp terslese de kendisinin iyi olduğundan emin olmak için onu takip etti. Avukatın silahlı olduğunu görünce işin kötüye gideceğini anlayıp kendini ortaya attı. Adamı vurdu ama kendi de vuruldu. Tabii avukat, her kötü adam gibi dokuz canlı olduğundan, doğrulup birkaç el daha attı. (Kimilerini böyle şeyler hayatta tutuyor galiba. Kan akıtma sevdası ya da sadece güçlü olmak). Bu ikinci el atışların ardından ‘gitti adamcağız’ diye düşündük. Tam da bir önceki bölümde Celal ile aynı terzide aynı kumaşı seçerek kendine bir ceket diktirmeye karar verdiğini görmüş ve kendini sorgulamasını izlemiştik. Daha anlayacağımız şeyler var; Celal’in peşinde ömür çürüten bu adam, aslında ne kadar iyi ya da ne kadar kötü, misal. Ama anlaşılan daha celladıyla tanışma zamanı değil Yusuf’un çünkü iyileşip geri geleceği söyleniyor. Zaten dediğim gibi, o ikinci el atışlar olmasa hiç düşünmezdim bile bunu. Sahi, bu arada filmde Yusuf Müdür’ün karakterini çatıdan atmıyorlar mıydı?

Açıkçası, bir sezon sürecek bir dizi için önemli karakterlerinden birinin gitme zamanı geldi. Onun için Yusuf ölseydi de şaşırmazdım ama zaman Mert ile Sarp’ın tanışmasının zamanı da olabilir. İyiye yoralım değil mi? Yeterince kötülük var güzide dünyamızda. Bunu da görmeye az kaldı. Birkaç güne görüşmek üzere.

1 2
Ege Dikencik
28/12/2016 23:43
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR