Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Yüzüğü Murka, tacı Şura
Sezon: 2 Bölüm: 16
Resmen saçını rastalasa yakışacak, maşallah.
 
Kurt Seyit ve Şura İstanbul kesin bir yol ayrımının yaşandığı bir bölümle bizimleydi bu hafta. Düşününce zaten nasıl yol ayrımı olmasın? Kurt Seyit orada bir takım ülkeyi kurtarma hareketleri falan; Şura pembe şifon elbisesiyle Beyaz Ruslar Gecesi’ne katılıyor. Her sene olacakmış bir de; neden hiç duymuyoruz şimdi? Kurt Seyit gittikçe sokak aralarındaki orta oyunlarına giriyor, Şura ise safkan bir Rus gibi sek votka şişelerini bitiriyor. Ya, o içki içtiği sahnede Şura ne kadar harikaydı ya. Her sahnesi çok çok karizma fışkıranındandı ama böyle şeyleri görmek çok hoşuma gidiyor. Şura ve Ayşe arasındaki gerginlik bu sezon tavan yapmış durumda görüyoruz. Bu çatışmada Şuracı olsam da, Ayşe’yi de yabana atmıyorum. Bence Ayşe gittikçe kabaran saçlarıyla, o deli deli bakışlarıyla yaptığı kötülükleri çok tatlı. Üstelik kadının hiçbir çekincesi yok açık açık oynuyor kartları. Celil ve Güzide aşkını öğrenmesi ve daha Petro ve Alya’dan önce Petro-Alya birlikteliğini keşfetmesi kendi yalnızlığını hatırlattı ama bütün bunları iyi kullanmasını biliyor. Bence Petro’ya dur diyecek olan da Ayşe. Petro’nun ‘sinsi’ zekası ile onun baş edebileceğini sanıyorum. Ayşe’ye buradan bir çift sözüm var ama; Hakkı tatlı çocuk kırma onu, evlen! Seyit’in başı kalabalık, sana yaramaz. Yarasaydı geçen sezon yarardı. Hem Hakkı’nın kim olduğunu bulmam onun mutlu olması için adaklar adamama yetecek cinsten. Hakkı, Merhamet’teki Sermet’in sağ kolu olan adam. Çok tatlıydı orada da, burada tipini bayağı değiştirmiş geç oldu anlamamız ama değdi.

Atların efendisi Kurt Seyit’in bekar hali çok tehlikeli.
 
Kurt Seyit’in sahipsizlikten sokaklarda dolandığını fark ettiniz mi? Çiçekçilerde bir çalımlı çalımlı hareketler, orada insanların evinde sabahlara kadar muhabbet etmeler falan.. Ben Kurt Seyit’in olayını çözdüm. Bu adam şu hiç sevgilisiz kalamayanlardan. Ara zamanlar onu delirtiyor. Nasıl da koca bölüm yürüdü durdu Murka’ya? ‘’Benim de lakabım Kurt’tur,’’ mesela nasıl bir seks cümlesidir farkındayız değil mi? Murka ondan sonra alev alev zaten de, Emine’nin de paçaları tutuştu. Kurt Seyit tam bir gönül fethedici olduğu için Emine’ye selamlarını da sunmayı unutmadı. Kurt Seyit şimdi hiç bölüm sonunda Şura ve Petro ile olanlar yüzünden Murka’yı istemiş gibi yapmasın, bütün bölüm yürüdü. Sadece ona değil, yürüyebileceği herkese yürüdü. Olay hamam sahnesinde, Celil’i keseleyen tellağı kaş gözle gönderince ‘’Hah bir Celil kalmıştı Kurt Seyit, ona bari yürüme,’’ dedim ama zaten olay farklıymış. Kurt Seyit’in başı boş ortalıklarda dolaşması anladık ki tehlikeli. Keşke başını gerçek sahibi Şura ile bağlasaydık ama olmadı. Bu arada bence Emine de talibini reddetmemeliydi, evlense onun da bütün harareti gidecek bence.

Sevgili Tina, kardeşimi Petro’ya yamadım mı diye bakacağına önüne bak yanlış çalacaksın.
 
Petito’nun Kurt Seyit’in çiçeklerini kendisininmiş gibi sahiplenmesini ben yine birilerinin yazısını taklit etmesine tercih ederim doğrusu. Elindeki kağıt, bir şeyler yazarken gördüğüm her sahnesinde ‘’Acaba yine kimin yazısını taklit ediyor?’’ diyorum. Petro için heyecanlı gelişme Şura değil de Alya bence. Onu kullanıyor tabii ki ama olsun Şura olayları çok sıkıcı. Kurt Seyit’in Petro’nun tısladığını söylemesine ise kahkahalarla güldüm. Hışımla çıkan Kurt Seyit’in ardından hızlı çekim dans eden Petro ve Şura ise biraz garipti. Bir de Şura ‘’Daha hızlı,’’ diyor ya ahaha. Olsun varsın dünyanın sonu gelse bile zevk ve sefadan vazgeçmeyen Petro, Şura ve Tina beni eğlendiriyor. Şura’nın şapka aşkı ve Tina’nın çok pahalı en sevdiği çikolataları kullanan Petro’yu ise kötü bir karakter olarak izleyemiyorum nedense. Petro’nun uğraşlarını çok boş buluyorum o ayrı, harcadığı emeği bambaşka şeylerde kullansa çok daha başarılı olurmuş ama Petro’nun bu küçük tuzaklarına herkesin balıklama düşmesi artık bir gelenek oldu neredeyse. Esas benim ilgimi Billy çekmeye başladı. Demek dans ediyordun ha Billy? Ahah ya buna da çok gülmüş olabilirim. Bir de Alya gelecek diye saçlarını bir değişik taramış. Bu arada Billy’nin asistanı Arthur daha çok çıksın istiyorum.

Mürvet neden hayır desin ki Seyit’e neden yani? Sorsan Ali Dayı evet diyecek neredeyse.
 
Önümüzdeki bölüm düğün olur herhalde. Murka en büyük düşlerine ulaşacak ya sonunda, Allah herkese kıro şansı versin diyorum başka da bir şey demiyorum. Petro çok dididi, Şura’ya hemen İngiliz Kraliyeti’nden birini diliyorum. Gitsin sefa sürsün, çekmesin bu kuru arabeski.
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR