Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Ayrıntılarda boğulma

Bu hafta Pembe Halı’da üç dizi ve iki yanlış habercilik var. Bir de tabii ki prensesimiz. Birbirlerinden alakasız değiller ama, hepsinin ortak noktası ‘Şeytan Ayrıntıda Gizlidir’ olayı.
 
Önce haberler! Şarkıcı Tan G ZONE’a kapak olmuş.  G ZONE, Türkiye’nin ilk ve tek eşcinsel yaşam dergisi. Tan kapak olduktan hemen sonra kendisine “Eşcinsel misiniz?” sorusu sorulmuş. Hayır eşcinsel veya değil, kadın dergilerine kapak olan kadınlar için “Lezbiyen misiniz?” sorusu gündeme geliyor mu? Ayrıca olsa hiçbir şey değişmez. Vazgeçemediğimiz şey etiketlemekten kurtulamamamız. Tan da “Değilim ama benim de eşcinsel arkadaşlarım var….” İle başlayan bir açıklama yapmış gerçi, o da apayrı bir durum. Bence yapması gereken asla cevap vermemekti.

Bedelli askerlik çıktığından beri gündemimiz hangi ünlülerin bu işten yararlanacağı. Kimi suskun, kimi “Çoktan yaptım,” falan diyor. Metin Akdülger için de önce bir gün ile kaçırdı dendi, sonra yasa onu da kapsıyor dendi. En şanssız ünlü ilan edildi falan bir de. Şimdi şöyle bir durum var ister bedelli yapar, ister yapmaz; Metin Akdülger’in “Ben bedelli askerlik yapmak istiyorum, inşallah çıkar!” diye bir açıklaması mı var? Neden onun derdine düştük?

Gelelim Pembe Halı’nın üst üste vereceği üç diziye…

Daha önce koca bir halıyı ona ayırdık ama bu hafta gene Hayat Yolunda’dan bahsedeceğim. Daha doğrusu dizinin kitlesinden. Hayat Yolunda, totalde on yedinci olurken, AB grubunda ikinci oldu. Uçurumun farkındasınız değil mi? Bu hiç de kötü bir şey değil. Hayat Yolunda’nın bütün kuralları uygulayan Amerikan senaryosu, konsept dizisi olması -ve bizim öyle dizileri asla anlamamamız- falan çok güzel bir boyut verdi ona. Total’i ile AB’si bu kadar farklı bir dizimiz yoktu uzun zamandır. Golden Doktorumuzu bizden ayırmasınlar!

Şeref Meselesi neden tutmadı? Çok güzel bazı şeyler ama unutulan bir ayrıntı var, dizi kendisi için çekiliyormuş gibi. Olaylar oluyor ama olduğundan da çok emin değiliz. Konu güzel, oyuncular güzel, senaryo güzel, görüntü güzel ama olanlara ısınamıyoruz.

Son dizimizde de neden tuttuğuna bakacağız. Paramparça’ya neler neler dedik baştan ama geçen gün denk geldim, büyülenmiş gibi hissediyorsunuz kendinizi. Bu ara eski hikayelere dönüş var ve nedense her yerde bir küçük çocuklar durumu söz konusu. Çocuk var, farklı dünyaların aşkı olayını da herkes sever.

Haftanın Prensesi

Sinan Akçıl’ın Türkvizyon yarışmasında Türkiye kazansın diye diğer yarışmacılara sıfır puan vermesi ve jürinin de bunu öğrenince Sinan Akçıl’dan intikam almak için Türk yarışmacıya az puan vermesi dikkat çekti. Bu da çok tatlı olsa da, esas güzel olan Ebru Şallı’nın twitter’ındaki adını takipçilerini kaybetmemek için değiştirmediğinin ortaya çıkmasıydı. Ebru Şallı’yı anlıyorum galiba; çok tatlı, çok prenses gibi. Bu yüzden takipçileri uğruna adını değiştirmeyen Ebu Şallı haftanın prensesi!

YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI