Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Canım sen hayırdır?

Sezonun yüksek reytingle başlayan ilk işi Kasım ayında yayına giren Kaderimin Yazıldığı Gün oldu. Hatta ilk bölümüyle hem totalde hem de AB'de zirve gören tek iş oldu. Ardından Aralık ayında Paramparça bomba gibi düştü reyting listesine. Sezonun kendi yağında kavrulan iki işi ise Şeref Meselesi ve Gönül İşleri oldu. Şeref Meselesi bir bakıma Kanal D'yi bu sezon sıfır çekmekten kurtaran ilk iş oldu. Ocak ayında başlayan Poyraz Karayelde kanalın yüzünü güldüren diğer dizi oldu. atv'den transfer ettiği Kurtlar Vadisi Pusu eski şaşaalı günlerini yaşamıyor olsa da Perşembe gününü kurtardı hiç değilse.

atv'ye gelirsek eğer, Kanal D ile beraber en çok yeni dizi kıyımı yapan kanal oldu. Bu sezon atv'de başlayıp risk altına düşmeden devam eden tek dizi Kertenkele oldu. Geçen sezon Çarşamba günlerinin ilk beşinde yer bulan Kara Para Aşk ilk yirmiye zar zor girmesine rağmen yurt dışı satışı sayesinde kendine yer bulurken, Atv'nin yüzünü rating olarak güldüren tek dizisi 3. sezonunda olan Karadayı oldu. Paramparça geldikten sonra zirveyi bırakmasına rağmen yüksek izlenme oranlarını korumaya devam etti. Ocak sonunda yayına başlayan Kara Ekmek Cuma gününde tutunmaya çalışıyor. Şubat ayında start verilen Sevdam Alabora'nın durumu pek parlak değil, üçüncü bölümden günü değişti bile. 

Büyük kanallar haricinde Samanyolu Tv'nin haber sonrası kuşağında yayınladığı günlük dizisi (arkası yarın) İki Dünya Arasında başarılı grafiğini ikinci sezonunda da devam ettiriyor. Kanalın bu sezon başlattığı Sungurlarda cumartesi günü Total'de her daim ilk 5'te olmayı sürdürüyor. TRT1'in yüzünü güldüren ise dev bütçeli tarihi dizisi Diriliş oldu. TRT'nin diğer tarihi dizisi Filinta ise bekleneni maalesef veremedi.

1 2 3
/ Sümüklü Papatya
02/03/2015 10:30
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI