Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Cennetin Olduğu Yer, Evindir

Mayıs ayına giriyor olmak sadece Sonbahar-Kış dizi sezonunun kapanıyor olması demek değil, aynı zamanda yaz sezonunun da açılmaya başlıyor olması demek. Daha çok kablolu Amerikan kanallarına, ama birkaç tane de ulusal Amerikan kanallarına (ABC, FOX, CBS, NBC, The CW) ait yeni dizi bu süreçte arz-ı endam ediyor. Misal bunlardan birisi de FOX’un yaza bıraktığı dizilerden birisi olan Wayward Pines.

Dizi normal takvimde 14 Mayıs’ta yayına girecek ama belki de dikkatinizi çekmiştir, zaman zaman bazı dizilerde olageldiği üzere kanal erkenden nete diziyi verdi. Hatta dizinin Facebook sayfasında da yayınlandı ve yolu biliyorsanız çeşitli yerlerden siz de ilk bölüme ulaşabilirsiniz. İki ay önce bu zamanlar diziyle ilgili tanıtıcı olması amacıyla şöyle bir yazı yazmıştım. O nedenle tanıtıcı bir şeyler yazmayayım ama izlediğim ilk bölümün ardından nasılına dair bir şeyler karalayayım dedim. Reytingine TV yayınından sonra bakarız elbet.

Not: Diziyi ülkemizde yayın zamanı geldiğinde FX Türkiye yayınlayacak.

İtiraf edeyim, beklediğimden iyiydi. M. Night Shyamalan’ın çoğunluğun eleştirirken yorulduğu malum sinema işlerinden sonra bir tereddütle başlamıştım. Zaman zaman klişelere de başvurulmuş ama hem konuyu olabildiğince iyi işlemişler; hem de Matt Dillon başta olmak üzere kadroda iyi seçim yapılmış, oyunculuklarda insanlar elinden geleni yapmış. Velhasıl, beklentinizi tavan yapmayın ama bir tarafından ilginizi falan çekiyorsa bence bir deneyin.

1 2 3 4
/ Aytaç Kara
28/04/2015 10:35
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI