Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Çığlık çığlığa! Scream Queens

Nip Tuck, Glee, American Horror Story gibi tarzlarını çok sevdiğim dizilerin yaratıcısı Ryan Murphy'nin Scream Queens'ini duyduğumdan beri çok heyecanlıyım çünkü en çok sevdiğim şey olan mean girls havası ilk günden beri hissediliyor. Şimdi şöyle bir şey var: Klişeler her zaman karın doyurur. O da bunu biliyor ve bütün klişeleri bambaşka bir şekilde karşımıza çıkarıyor. Burada da eminim ki şeytan diye duyurulan Emma Roberts'ın canlandıracağı karakter Chanel Oberlin aslında iyi. Kendisi AHS: Coven'daki Madison'ının Chanel Oberlin'in yanında melek kaldığını söylese de biz pek inanmıyoruz. Kesin bir ters köşe var.

Chaneller; Ashleyler ve Heatherlar gibi aynı isme sahip bir kız grubu. Genelde lisede olan bu ekip bu sefer üniversitede. Herhalde Glee'de bütün lise olaylarını tükettiği için bu sefer fazla bulaşmamış. Ryan Murphy Gossip Girl'ün Blair Waldorf'undan ilham aldığını çok söylemiştir. KKT House da biraz Waldorflar'ın evine benziyor zaten. Burada acı çektirilecek kurban arıyorlar kendilerine.

İyi karakterlerin hepsi ise bence potansiyel katil. Bu bir intikam hikayesi. 20 yıl önce KKT House'da öldürülen bir kız ve ortada kalan bir bebek. Bu bebek dürüst kahveci çocuk da olabilir, Chanel Oberlin'in düzenini yıkmak isteyen saf kızımız da. Ve bu bebek katil olabilir en önemlisi. Glee'nin başrolünden gelen Lea Michele ise burada bayağı değişik bir rolde. Belki de en masumları, en olmayacakları o gözüktüğü için katil o da olabilir. Jamie Lee Curtis'in canlandırdığı karakter de üniversitenin dekanı. Biraz iyi polis. İyilerin dostu, kötülerin düşmanı! Ama bence katil o bile olabilir.

Haftanın Prensesi

Scream Queens'in benim için en büyük albenilerinden biri de Nick Jonas'ın oynayacak olması. Az sorunlu cool bir zengin çocuğu canlandıracak olan Jonas'ın adı Boone! Seni bekliyorum Boone!

YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI