Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Altın semer sonucu değiştirmiyor

Amerikalı milyarder işadamı Donald Trump şahsımın yıllardır bir türlü ısınamadığı kişilerden birisi. Gerçi tanısa o da bana bayılmaz ama konumuz bu değil. Beyefendi bir süre önce 2016’da yapılacak genel seçimde başkanlığa Cumhuriyetçi Parti’den aday olmak için bir konuşma gerçekleştirdi ve adaylık konuşmasındaki bazı sözler medyada epey yankı bulmuş durumda; hala da devam etmekte.

Konu tutmuyor ama yankı olarak bizdeki Özgecan Arslan-Nihat Doğan olayını düşünebilirsiniz. Trump beyin hedefi Meksika’dan Amerika’ya göç eden kişilerdi ve uyuşturucu, tecavüz ve ülkenin çeşitli sorunlarının kaynağı göstererek onlara ‘çürük insan’ muamelesi yaptı. Bundan sonrası da domino taşları işte.

Amerika’daki yayın hakkı Trump beye ait olan Miss USA ve Miss Universe’ü yayınlayan NBC ve Univision adamla ilişkilerini kestiklerini duyurdu. Zaten ondan önce Devious Maids’te Carmen karakteriyle izlediğimiz Roselyn Sánchez de dahil olmak üzere yarışmada görev alan birkaç kişi görevlerini bırakmıştı. Ayrıca adam NBC’de yayınlanan The Apprentice yarışmasındaki jüriliğinden de kovuldu.

Trump bey tüm bunlara 500 milyon dolarlık bir tazminat davası açarak karşılık verdi ama diğer yandan şimdiye kadar Grupo Televisa, Ora TV, Macy's ve Serta’nın dahil olduğu bazı iş ortaklarını kaybetmiş durumda. Aldığı tepkileri söylemiyorum bile. Güzellik yarışmalarının yayın hakkını ise kısa süre önce yapılan açıklamaya göre Reelz Channel’a verdi.

* Daha önce uyarlanacağını yazdığım Jane the Virgin’in ülkemiz uyarlamasında anneanne karakterini Fatma Girik’in oynayacağına dair haberler gazetede ve internet sitelerinde kendisine yer bulmuş durumda. Hatta Ağustos sonunda yayına gireceği de yazılanlar arasında. Hoşuma gittiğini söyleyebilirim.

1 2 3
/ Aytaç Kara
07/07/2015 08:05
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI