Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Downton Abbey final sezonu başlıyor

Bakalım Carson ve Hughes bu sezon evlenebilecek mi?

Yeni sezonda neler olacak?

Gelelim sağdan soldan duyduğumuz, okuduğumuz, etrafta dolaşan spoilerlara;

Yapımcı Gareh Neame, Downton Abbey’de herkesi mutlu son beklemediği konusunda bizi uyarıyor. Öte yandan üst düzey, şık ve çok havalı insanlar hakkında bir dizi olarak mutluluk konusunda aşağıdaki ve yukarıdakilere eşit davranıldığını ifade ediyor.

Gelecek sezonda karakterlerin teknolojiyle olan ilişkisi yine işlenecek. Mrs. Patmore buzdolabına alışacak, ama saç kurutma makinesi hakkında biraz karışıklık yaşanacak.

Mary ve Edith arasındaki mesafe açılıyor. Tom Sybbie ile yeni bir hayata başlamak için Boston’a gidince, Mary malikaneyi kendi yönetmeye başlıyor. Edith, partneri Michael Gregson’dan kendisine miras kalan derginin başına geçer, dolayısıyla iyiden iyiye şehirli oluyor. Edith Londra’nın aydın çevresinin bir parçası olur. Mary’nin odağı ise kendine hayırlı bir kısmet bulmak ve taliplerin arasında gidip gelmekten çok, tek başına mutluluğu bulmakla ilgili. Bu sezon ağırlıkla kadın özgürlüğü ve hareketi ile ilgili.

Crawleyler kemer sıkacak. En zor zamanlarda bile eski gösterişli yaşantısını sürdürmeye çalışan geleneklerine bağlı olan malikane, modernleşme sonucunda yaşam şeklinin tehdit altında olduğunu görecek. Artık, orta sınıf yükselişte.

1 2 3 4 5
/ Defne Akman
17/09/2015 13:17
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI