Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
RÖPORTAJ
Morgan Freeman: Benim oyum her zaman kadına

Madam Secretary, çarşamba akşamları Foxlife Türkiye’de yayınlanıyor. Politika ve entrikanın iç içe olduğu dizide ünlü oyuncu Téa Leoni’nin canlandırdığı, başına buyruk Dışişleri Bakanı Elizabeth Faulkner McCord’un profesyonel ve kişisel hayatı arasındaki dengeyi korumaya çalışmasını izliyoruz. Dizinin Los Angeles’daki basın toplantısına katıldık, yapımcıları Lori McCreary, Morgan Freeman ve Barbara Hall’la konuştuk.

  • 03/04/2015 10:50
    Melda Yahşi

Kadınların iktidarda olmasının önemi nedir?

MF: Evet herkes bana bakıyor şu an çünkü defalarca belirttiğim gibi bence iktidarda daha fazla kadın olsaydı, dünya çok daha iyi bir yer olurdu. Kadınlar ‘taşaklarıyla’ ilgili olmadıkları için şimdi yaşadığımız bir çok sorun da olmayacaktı, o yüzden benim oyum her zaman kadına.

Mr. Freeman siz nasıl dahil oldunuz projeye?

MF: Lori ve Barbara’yla bir yemekte konuşurken çıktı ortaya fikir. Yapımcı ortaklar olduk. Bence artık kadınların iktidarı devralması gerekiyor, o yüzden tam da benim kalemim bir iş.

Politik diziler gündemde. Veep bir Washington taşlaması, buna karşılık House of Cards epey karanlık bir portre çiziyor. Madam Secretary’nin nasıl bir tonu var sizce? Ve diğer politik dizilerden farkı ne?

BH: Biz gerçeğe biraz daha çok yaklaşmaya çalışıyoruz. Gerçek sürecin önündeki perdeyi açmaya çalışıyoruz. Sonuç olarak bir dizi yaptığımız, elbette dramatize ediyor abartı katıyoruz işe. Washington’ın hızında ilerlememiz mümkün değil zaten. Ama esas amacımız insanları tıpkı West Wing’in bir zamanlar yaptığı gibi politikadan bahseder hale getirmek. Çünkü bu ülkede politika konusunda gerçek bir kutuplaşma var ve benim en çok istediğim de insanlara gerçek süreci göstererek onları kutuplaşmadan uzak bir şekilde yeniden politikadan bahsetmeye yöneltmek. Dışişleri Bakanlığı politik sürecin işleyişini görmek ve göstermek açısından çok uygun bir yer. İnsanlara ne olabileceği hakkında bir fikir vermek istedim.

1 2 3 4 5
YORUMLARDİĞER RÖPORTAJLAR