Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Ajanlık, peruklar ve Fleetwood Mac, The Americans 3. Sezon bir harika!

The Americans’ın üçüncü sezonu FX Türkiye’de geçtiğimiz hafta yayınlanmaya başladı. Dizi, ABD’de 28 Ocak 2015’te gösterilmeye başlamıştı.

The Americans’ın üçüncü sezonu, Leonid Brejnev’in ölümüyle başlayınca, Kasım 1982’de olduğumuzu anladık. Dizi zamanına göre şu anda Sovyetler, Afganistan’da kendi Vietnamlarını yaşıyorlar. Aralık 1979’daki işgalin üzerinden üç yıl geçse de, sert bir direniş ve ciddi kayıplarla karşı karşıyalar. Ülkeyi tamamen kontrol altına alabilmiş değiller. ABD’nin silah yardımı yaptığı İslamcı Mücahitlerle çetin bir savaş sürüyor ve Sovyet yetkililerinin idam görüntüleri konsolosluğa gönderiliyor.

 Elizabeth ve Philip misafir için hazırlık yaparken.

Dizinin geçtiği dönemdeki siyasi yapı, böyle. Gelelim Jennings ailesine. Paige (Holly Taylor) artık 14 yaşında. Kendi seçimlerini yapacak yaşa gelmiş durumda. Kilisenin gençlik koluna üye olur ve barış hareketine katılır. Marks’ın “din, kitlelerin afyonudur” sözünü kendine şiar edinmiş olan Elizabeth (Keri Russell) için, kızının kendini dine adaması dehşet verici bir durum. KGB, Philip (Matthew Rhys) ve Elizabeth’in kızları Paige’i ikinci kuşak ajan olarak yetiştirmesi konusunda ısrar etmekte. Elizabeth kızının “ideolojik olarak, doğru fikirlere açık olduğunu” düşünse de, Philip, Paige’in kendi seçimini yapması gerektiğine inanmakta. Bu konu, çiftin sezon boyunca en temel anlaşmazlığı olacak.

1 2 3 4
/ Defne Akman
19/03/2015 11:03
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI