Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Karar çıksa da önümüze baksak

Bir yabancı dizilerde neler oluyor yazısından daha merhabalar efendim. Bu sefer de durum şöyle:

.

 İki yazı önce House M.D. ve Frasier’ın ülkemize uyarlanma planlarından bahsetmiştim; kısa süre önce ülkemiz medyasında ilk kadro haberi kendisine yer buldu: Frasier’da ilk olarak Yetkin Dikinciler ve Salih Kalyon’la anlaşılmış. Dışarıdan fena durmuyor ama bir de içine bakmak lazım…

.

 Gelelim bizim uyarlanan dizilerimize:

- Suskunlar’dan NBC için uyarlama hazırlığı yapılan ve kadrosunu kur kur bitiremeyen Game of Silence’ta, Pelin Doğru’nun oynadığı Ecevit’in (Murat Yıldırım) sevgilisi Birsen karakteri için Claire van der Boom’u (Hawaii Five-0) seçmişler. Ecevit, David Lyons (Revolution) olmuştu. Sahi bunlar Gurur’u (Berk Hakman) unuttular mı acaba?

- Son’dan ABC’ye uyarlanması planlanan Runner içinse Halil (Engin Altan Düzyatan) ve Alev (Berrak Tüzünataç) karakterlerinin karşılığı bulunmuş: Chris Johnson (The Vampire Diaries) ve Megan Dodds (CSI:NY). Böyle tanıdık figürleri bulmalarına bayılıyorum. Geriye ana karakterlerden Yiğit Özşener’inki kaldı.

[Mayıs ayı gelse de şu ikisi onay mı alacak, iptal mi olacak belli olsa…]

.

 Geçtiğimiz hafta içinde bir tane yeni dizi başladı: The Royals. Konu: Günümüz İngiliz monarşisinde herkesin gözü önündeki Kraliyet ailesi ve yaşadıkları o hayat. Elbette kurgusal ve skandallarla dolu bir ailemiz var. Kraliçe’yi Elizabeth Hurley canlandırıyor ve E! kanalının yayın tarihindeki ilk dizisi.

Reyting: Başlamadan ikinci sezon onayını aldı.

.

 Aslında bugün de iki yeni dizi (iZombie ve One Big Happy) başlıyor ama reytingleri ortada olmadığından bir sonraki yazıya bırakayım dedim.

.

Ayrıca Undateable ve Community yeni sezonlarıyla döndü

 

1 2 3 4 5
/ Aytaç Kara
17/03/2015 10:43
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI