Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Diziyi yandan yemişler Matmazel

* Eski dizileri geri döndürme furyasında görünen o ki piyango Prison Break’e vurmak üzere. FOX, nereden estilerse diziyi en az 12 bölüm sürecek şekilde mini dizi olarak geri getirmeyi ciddi düşünüyormuş. Üstelik önümüzdeki sezon Legends of Tomorrow’da izleyeceğimiz ikili Wentworth Miller ve Dominic Purcell’in de dahil olacağı bir dizi planlıyorlar ve orijinal hikayenin sonrasında yaşananların ele alınacağı bir şekilde geri döndürmeyi düşünüyorlar.

Nasıl olacak, hatta olacak mı ‘resmi olarak’ belli olmasa da –sevenleri kusura bakmasın- ben geri dönmesini isteMEyen bir taraftayım. Çünkü böyle bir geri dönüş için dizinin finaliyle de oynamak durumundalar ve düzgün bir finali olan diziye bu tarzda bir müdahaleye hiç gerek yok.

* Geri döndürme demişken, FOX, nihayet 24’ü geri döndürme planları hakkında da konuştu. Diziyi yirmili yaşlarda erkek bir başrolün olduğu bir uzantıyla geri döndürmeyi düşünüyorlarmış. Live Another Day gibi limitli dizi türünde bir yapım olacakmış. (Yani sezon mantıklı bir sona ulaşacak ve kanal, reyting ve kritik güzel olursa devamını isteyecek.)

Jack Bauer olmaya artık sıcak bakmadığını açıklayan Kiefer Sutherland ise muhtemelen konuk oyuncu olarak yer alacakmış.

* Onay-iptallere de bakarsak:

- ITV, sevdiklerini 2. Dünya Savaşı’na gönderen kadınların hikâyesinin anlatıldığı Home Fires’a ikinci sezon onayı verdi.

- Disney XD, Ultimate Spider Man ve Avengers Assemble için yeni sezon onayı verdi.

- Kanada kanalı CTV Motive’e dördüncü sezon onayı verdi.

- Kanada’nın ömürlük dizilerinden Degrassi’nin ise devam eden 28 bölümlük 14. sezonu bitince final yapması kararlaştırıldı.

- Son olarak Adult Swim kanalı da Childrens Hospital’a yedinci sezon onayı verdi.

İlk yazı için şimdilik burada dursam iyi olacak. Geçtiğimiz haftanın yeni dizileri ve çeşitli diğer haberler için yarın tekrar görüşmek üzere efendim.

1 2 3
/ Aytaç Kara
09/06/2015 01:23
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI