Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Diziyi yandan yemişler Matmazel

* Şu sıralar Türk dizileri için tam da yazın başlayacak dizilerin fragmanlarının ortaya dökülme mevsimi. Yalan yok, geçtiğimiz hafta boyunca denk geldiklerime bir göz attım ve şöyle saçma bir şey vuku buldu:

Bu yaz FOX’ta İnadına Aşk isimli bir dizi başlayacak-mış. İşte bu dizi, resmen Modern Family’nin yandan yemişi olmuş. Yayınlanan fragmanlar için şuraya bakabilirsiniz. Modern Family izleyenler fark edecektir, fragmanların kapanışındaki tablo çevirme sahnesi onun jeneriğinden zaten. Karşılaştırma yapmak isterseniz MF’nin jeneriğine şuradan bakabilirsiniz. Fragmanların kendisi de Modern Family havası veriyor üstelik.

Bunu fark ettikten sonra da şöyle bir jeton düştü: Eylül başında yazdığım bir Salı yazısında ben, Modern Family’nin ülkemize uyarlanacağını yazmıştım. Hatta o yazıda eşcinsel çift Cameron ve Mitchell’ı nasıl yerelleştirirler diye merak bile ettim. Eğer bahsi geçen o şey bu şeyse hiç komik değil sayın seyirciler.

* Geçen Salı yazısında bazı detaylarından ve ilk fragmanından bahsettiğim ülkemize uyarlanan bir diğer dizi Tatlı Küçük Yalancılar (bknz: Pretty Little Liars) için şimdiye kadar üç fragman daha yayınlandı. İlk ikisi ana konuya, sonuncu çıkansa Aria (Bensu Soral) ve Ezra (Şükrü Özyıldız) ikilisinin tanışmasına yönelik olmuş.

(Sonuç: Değiştirmişler efendim. İlk bölümde ikili cafe-bar gibi bir yerde tanışıp tuvalette öpüşüyorlar ve kısa süre sonra okullar açılınca Ezra Aria’nin öğrencisi, Aria da adamın yeni Edebiyat öğretmeni olduğunu anlıyor.)

Not: Dizinin başlama tarihi 30 Haziran Salı olarak güncellendi.

* Game of Thrones’ta görsel efekt editörü olarak çalışmış olan Katherine Chappel’in (29) Güney Afrika’da safarideyken aslan saldırısına uğrayarak hayatını kaybettiğini söylesem ne dersiniz? Ben Allah rahmet eylesin diyorum.

* Televizyon Eleştirmenler Birliği Ödülleri’nin (TCA Awards) 31.’sinin adayları açıklandı. Şuradan bakabilirsiniz, tören de 8 Ağustos’ta.

1 2 3
/ Aytaç Kara
09/06/2015 01:23
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI