Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
100. yılın aşkına Gallipoli

.

 Geçtiğimiz haftanın yeni dizilerinde durum şöyle.

- iZombie: The CW dizisi.  DC Comics karakteri ve Veronica Mars ile 90210’u yapan Rob Thomas‘tan. Konu: Olivia Moore, tıp fakültesinde okurken günün birinde gittiği bir partinin ardından kendisini ertesi gün karnı sürekli aç bir zombiye dönüşmüş bulmasın mı? Cildi de neredeyse beyazdır. O da durumunu herkesten saklamaya karar veriyor.

Okulu bırakıp Seattle’da adli tıp ofisinde iş buluyor; morgda istediği kadar beyin var ama nihayetinde patronuna yakalanıyor. Adam bilimsel meraka vurup kıza destek çıkmak istiyor ve Liv beynini yediği kişilerin anılarını görmeye başlayınca medyum numarasıyla bir dedektife yardım etmeye başlıyor.

Reyting: Güzel.

- One Big Happy: Kahkaha efektli NBC komedisi. Dizinin yapımcılarından birisi Ellen Degeneres. Konu: Lezbiyen Lizzy ve heteroseksüel Luke en iyi arkadaşlar ve ikisi de bekârken, bebek sahibi olmaya karar verirler. Hastane üzerinden uygulamaya da koyulurlar ve bu sıralarda Luke, Puredence ile tanışır. Tam Lizzy hamile olduğu haberini almışken Luke da Prudence ile evlendiklerinin haberini vermesin mi?

Reyting: Eh işte.

- Bloodline: Netflix draması. Birbirine oldukça yakın Rayburn ailesi üzerine. Ailenin kara koyunu erkek kardeş ailenin içine geri dönünce saklı kalmış sırlar teker teker ortaya çıkmaya başlıyor. Sloganı: Kötü insanlar değiliz, ama kötü bir şey yaptık.

Reyting: Netflix, dizilerinin bütün sezon bölümlerini aynı gün servis ettiğinden reyting verisi mümkün olmuyor maalesef.

.

 2015 Emmy Ödülleri öncesinde komediler konusunda bölüm süresi 30 dakikadan fazla olan dizilerin komedide yarışamayacağı kararı verilmişti. Ama kurulu ikna edebileceğine inananların itiraz hakkı da vardı. Sonuç: Jane the Virgin, Shameless ve Glee komediden yarışacaklar; Orange is the New Black ise dramada kalacak. Kurul komedi dozunu yeterli bulmamış…

1 2 3 4
/ Aytaç Kara
24/03/2015 09:00
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI