Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Her Şey Şeker Niyetine

* Öncelikle onay ve iptallerle başlayalım:

- Dokuzuncu sezonuna 19 Eylül’de başlayacak olan Doctor Who, şimdiden 10. sezon onayını aldı.

- AMC, Turn’e üçüncü sezon onayını veriverdi.

- Sky1 ise tıp dizisi Critical’ı ilk sezon sonunda iptal etmeye karar verdi.

* Geçtiğimiz haftanın yeni dizilerinde bir tane dizi karşımıza çıktı ve şöyle:

- Sex & Drugs & Rock & Roll: FX dizisi. 1990 başlarında The Heathens isimli grup ilk albümlerini çıkarırlar ve bir rekora imza atarak çıktığı gün dağılırlar. 25 yıl sonra solist Johnny Rock parasız, işsiz ve seçeneksiz kalmıştır. Kızı Gigi’nin destek çıkmasıyla da grubu tekrar bir araya toparlamak için harekete geçer.

- Ayrıca diğer FX dizisi Married ve AMC dizisi Hell on Wheels de yeni sezonlarıyla geri döndüler.

- Sezon finali fragmanında dizi finali olarak geçtiğinden dolayı Wayward Pines’ın biteceği haberleri çıktı. (Dizi limited series olduğundan yapısı gereği ilk sezonunun mantıklı bir sona ulaşması bekleniyor zaten.)

* FOX’un iki dizisi, Bones ve Sleepy Hollow artık nasıl becereceklerse crossover yapacaklarmış. Yani örneğin CSI serisi veya Arrow-The Flash’ın yaptığı gibi birbirlerine konuk olacaklar.

* Once Upon a Time’ın Robin Hood’u Sean Maguire ve eşi Tanya ilk çocuklarını kucaklarına almışlar.

* 27 Eylül’de yayınlanacak iki saatlik filmle finalini yapacak CSI’ın filmine biir süredir dizide olmayanlardan Grissom, Catherine, Jim Brass ve Lady Heather dönecekler ama ana karakterlerden Nick ve Findlay dönmüyorlar. İkincisi tam belli değil ama ilki oyuncunun kararıymış; hatta o nedenle karakter yazılmış senaryodan çıkarılmak zorunda kalmış.

[George Eads zaten sezon finalinden sonra diziden her türlü ayrılıyordu ve Nick başka bir birimin başına geçecekti. Findlay de başına gelenlerden sonra komaya girmişti. Pek bir kayıp olmayacak yani. Diğer ana karakterler dönüyor.] 

1 2 3
/ Aytaç Kara
19/07/2015 23:18
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI