Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
İçindeki İnsanlığı Çıkar, Geriye Ne Kalır ki?

Humans

Geçen haftanın iki yazıyla toparlanabilen yabancı dizi haberlerinden sonra geldik nihayet bu haftaya efendim.

* Öncelikle geçtiğimiz haftanın yeni dizileriyle başlarsak:

- Dark Matter: Syfy dizisi. Kim olduklarını veya bulundukları yere nasıl geldiklerini hatırlamayan altı kişi, terk edilmiş bir uzay gemisinde uyanırlar ve fark ederler ki bu gemi bir savaşın tam da ortasındadır.

Reyting: Kablolu Amerikan kanallarının reytingleri ulusal kanallar gibi hızlı çıkmıyor ve gecikiyor maalesef.

- Humans: İki sezon yayınlanan İsveç dizisi Äkta människor’un (Real Humans) AMC/Channel 4 ortak uyarlaması. İnsana çok benzeyen ve onların hizmetini gören robotların bir kısmı özgür iradeye kavuşunca insanlık da yavaş yavaş kendisini robotlarla bir karmaşanın içinde bulmaya başlıyor.

Reyting: AMC’de 28 Haziran’da başlayacak olsa da biz Channel 4’da başlayınca izleyebilmiş olduk. Aldığı İngiltere reytingi de oldukça güzel gelmiş.

Yorum: Orijinalini izlememiş birisi olarak karşılaştırma yapamam ama tekil bakarsak konusu ilgisini çekenler için denenesi bir dizi olmuş. Mesela ben Merlin’den dolayı sevdiğim Colin Morgan’ı izlemiş olmaktan da zevk aldım.

- The Making of the Mob: New York: AMC’de yayınlanan sekiz bölümlük bir mini dizi. 1905’te New York’ta faaliyet göstermeye başlayan ve 50 yıl kadar da ayakta kalan bir çeteyi anlatacak olan bir dizi.

Ayrıca bugün de iki dizi yayına giriyor:

- Proof: TNT draması. Ölüm sonrasını merak eden bir zengin, cerrahlık yapan bir doktora (Jennifer Beals) bu konuyu araştırması için önemli miktarda bir bütçe ayırıyor. Doktorun da işin içine girmesiyle macera başlıyor.

Not: Dizinin ilk bölümü erkenden nete verildiğinden aslına bir süredir ortalıktaydı.

- Clipped: TBS’in kahkahalı komedisi. Aynı liseyi bitiren bir grup arkadaş, kendilerini yıllar sonra bir kuaförde birlikte çalışır halde buluyorlar.

- İngiliz molası olarak Stonemouth: Cinsel bir skandal nedeniyle yaşadığı yeri terk etmek zorunda kalan Stewart (Christian Cooke), en yakın arkadaşının intiharının ardından cenazesine katılmak için geri döner. Olayla ilgili şüphelenmeye başlayınca da ölümü araştırmaya girişir.

İki bölümlük bir mini dizi ve Iain Banks’in aynı isimli kitabının uyarlaması. Fragman.

Yorum: Beklentiniz yukarıda olmasa da ilginizi çekiyorsa bir deneyin, fena bir dizi çıkarmamışlar.

1 2 3
/ Aytaç Kara
16/06/2015 00:01
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI