Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Acele Etmeseniz de Olurdu

Ulusal Amerikan kanalları yeni sezonda başlayacak dizilerini tanıttıktan ve fragmanlarını yayınladıktan sonra, ilk bölümler gelene kadar bu dizilerin bir kısmı mutlaka nete düşerler. Çok olmasa bile dört-beş tane her sezon mutlaka çıkıyor. Üstelik sızıntıdan ziyade, genellikle kanalların vermesiyle olan ve nabız ölçmeye yönelik de bir durum.

TV reytingini ise düşünülenin aksine pek etkilediği söylenemez; en azından ben öyle düşünen biriyim. Zira etkilese geçen sezon erkenden nete verilen The Flash, The CW tarihinin reyting rekorunu kırmazdı. Sadede gelirsek, işte bu erkenden nete verilmenin kısa süre önce açılışını yaptık: CBS’ten Supergirl, yolu bilenler için nette mevcut. Sezonunu Kasım başında açacak diziyi erkenden nete vereceklerse bari az daha bekleselerdi ama öyle olsun bakalım.

Diziden kısaca bahsedersek:

Supergirl, özet haliyle ünlü süper kahraman Superman’in kuzeni Kara Zor-El’in hikâyesini anlatan bir dizi. Bu sefer National City’deyiz. Kara 24 yaşında, bir gazetede asistan olarak çalışıyor, kim olduğunun ve güçlerinin de farkında ama açılışla birlikte yıllar sonra kullanmaya da başlıyor. Yayın kanalı CBS, dizinin arkasındakilerden iki kişi Arrow ve Flash’ı da yaratan kadrodan. Başrol de Melissa Benoist (Glee).

İlk bölümü izlemiş biri olarak da şunu söyleyebilirim:

- Dizi tabii ki CBS’in kardeş kanalı The CW için daha uygun bir dizi olurmuş. CBS’in yayıncılığına tuhaf kaçacak gibi.

- Melissa Benoist ilk bölüm itibarıyla abartılı oynamış. Ama diğer kadro beklediğimden daha iyi çıktı. Mesela Kara’nın patronu Cat Grant’ı oynayan Calista Flockhart ve Winn’i oynayan Jeremy Jordan.

- Genel olarak bakarsak dizinin kötü olduğunu düşünmüyorum. Gerçi ben beklentimi düşürüp de diziye giriş yapmıştım, etkisi vardır. Zaten diğer yandan ‘çok’ beğenilecek bir şey de çıkmamış. Göze takılan şeyler elbette oldu.

- Sezon başladığında Pzt. günleri, Gotham ve The Voice’a rakip olacak. Gotham’ın eski gücü olmadığını da hesaba katarsak aslında işinin zor olduğunu söyleyemeyiz. Ama yine de dizinin bu haliyle ve kanalıyla durumu ne olur gayet merak edilesi bir konu.

1 2 3 4
/ Aytaç Kara
26/05/2015 08:18
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI