Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Tatlı Küçük Yalanlar ve Yalancılar

Zaman zaman baş gösteren yabancı dizilerden uyarlama yapma furyamız malumunuz. Benim farkında olduğum biçimiyle Ekim 2014 civarı kendisi de kitap uyarlaması olan Pretty Little Liars’ın uyarlanacağı haberleri medyada yer bulmuştu. Ondan beri epey zaman geçti ve işler nihayet ciddiye bindi. Şimdiye kadarı kısaca toplarsak:

Dizinin yapımcısı, Saner Ayar’ın Araplarla ortak kurduğu O3 Medya. Bu sezon Kaderimin Yazıldığı Gün'le başarılı bir çıkış yakaladılar. Dizinin senaristliğini Elif Usman Ergüden (Kayıp, Hanımın Çiftliği) yapıyor. Yönetmenliği de en son Karadayı ile meşgul olan Cem Karcı’da.

Kadro içinse aylar içinde medyada bir sürü insanın ismi yazıldı. Misal Aralık’ta PLL’nin uyarlanmasından yine bahsettiğim Salı yazısında biraz yer vermiştim. Resmi olarak şu karakterler için şunlar tarzı kesinlik halen olmadığı için bu sefer es geçmek daha doğru olur sanki. Zaten dizinin Haziran ayında Star’da ‘Tatlı Küçük Yalancılar’ ismiyle yayınlanması düşünülüyor. O nedenle doğru bir kadronun ortaya çıkması yakındır.

Ayrıca Aralık’taki yazıda dizinin konusundan bahsedip hala merakımı celbeden iki noktaya değinmişim: İlki orijinaldeki lezbiyen Emily’nin bizde acaba ne hale bürüneceği. Diğeri de o dönem dedikodusu dönen Merve Boluğur ve Seda Önder’ın 27 yaşında olmasından dolayı diziyi üniversiteye mi taşısak konusu. Açıkçası şu an oyuncuların yaşı kısmını geçmiş durumdayım, aklım başka şeye kaydı: Aria-Ezra.

Dizide lise öğrencisi Aria ile yeni Edebiyat öğretmeni Ezra ilk başta bilmeden, sonradan bilinçli olarak takılmaya başlıyorlar. Reşit olmayan kızın öğretmeni ile sevgili olması Amerika’yı bile bazen karıştırıyorken bize nasıl olur bilemedim. Bu nedenle de bende bir karşımızda üniversite bulacakmışız düşüncesi yok değil hani. Tabii bu, kimse bu iki sevgiliye dokunmazsa olacak şey, bir taraflarıyla oynarsan lise dizisi de olur tabii…

Hadi hayırlısı, bakalım nasıl bir şey çıkacak?

1 2 3 4
/ Aytaç Kara
05/05/2015 08:56
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI