Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Tatlı Küçük Yalanlar ve Yalancılar


.

 Onay-iptallerde bir haftaya kalmaz kıyamet kopacak ama şimdilik durum şöyle:

- ABC, Revenge’in dördüncü sezon sonunda biteceğini nihayet doğruladı. Diziyi izleyenler hikâyenin toparlandığının farkındadır zaten; düzgün bir final olacak.

- FOX, The Simpsons'a iki sezon daha yayınlanması için onay verdi. 27 ve 28. sezonlar cepte.

- Syfy, Helix’i ikinci sezon sonunda iptal etti. Sonu açık kaldı.

- Lifetime’da altı bölümlük ilk sezonla ekrana gelmesi beklenen The Omen film serisinin TV’ye uyarlaması Damien’ın A&E’ye transfer olduğu ve sezonun 10 bölüme çıktığı açıklandı. Damien’ı Bradley James (Merlin) beyciğim canlandıracak.

.

 NBC, sanırım Netflix’e özendi; zira 28 Mayıs’ta başlayacak olan Aquarius’un 13 bölümlük sezonunu aynı gün netten yayınlayacakmış. Zaten ilk sezon sonunda hikâyesini tamamlayacak ama reyting ve yorumlar iyi olursa devamı gelecek bir türde (event series) yayına girecekti. Bundan sonra mini bir şekilde kalır artık.

Konu: Charles Manson’ı ve tarikatını işleyecek; başrolde dedektifi oynayan David Duchovny (The X-Files, Californication) var.

.

 Haftanın yeni Amerikan dizilerinde sezonu kapatmamıza ramak kaldığından dizi yok. Penny Dreadful ikinci sezonuna başladı, ama onun ilk bölümü iki hafta önce nete düşmüştü. Ama ben illa yeni dizi isterim derseniz elimizde İngiliz var:

3 Mayıs’ta iki dizi başlayıverdi. İlki, Home Fires (ITV), yakınlarını 2. Dünya Savaşı’na gönderen kadınların örnek alınası hikâyesi üzerine sezonu altı bölümlük bir dizi. (Editörün notu: Tatlı, beklentiyi yüksek tutmayınca hele.) Diğeri The Enfield Haunting (Sky Living) ise gerçek olaylara dayanan ve 1977 Ağustos’unda Enfield’te bir evde yaşanmaya başlayan paranormal olaylar üzerine üç bölümlük bir mini dizi. (Editörün notu: Çok korkunç, çok! Tek başınıza izlemeyin.)

Bundan sonrası size kalmış artık.

1 2 3 4
/ Aytaç Kara
05/05/2015 08:56
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI